top of page

SMS-y zza grobu (Lechitów 2010)Jeśli kiedykolwiek dostaniecie SMS od kogoś, kto twierdzi, że postanowił wyjechać na zawsze, żeby z dnia na dzień zmienić swoje życie i prosi, żeby go nie szukać, od razu biegnijcie na policję. Bo prawdopodobnie jest to SMS zza grobu. Taki jak te z Lechitowa.


Co robić w maleńkiej wiosce, w której domy rozpadają się ze starości i nie ma dokąd pójść ani z kim pogadać, kiedy w domu jest przemoc, albo kiedy w małżeństwie się nie układa… A gdyby tak rzucić to wszystko w diabły i uciec? Niektórzy chwytali się różnych okazji, wyjeżdżali, odgrażali się, że nigdy już nie wrócą na wieś. Ale później proza życia zmuszała ich do powrotu.

Tak było w przypadku Agnieszki. 23-letnia kobieta, ładna, czarnowłosa, pełna życia niespecjalnie pasowało do Lechitowa. Znajomi określali ją jako imprezowiczkę i flirciarę.


Agnieszka już tutaj nie mieszka

12 listopada Agnieszka wyszła po cukier i nie wróciła. Jej rodzina poczuła się nie tyle zaniepokojona, co wściekła. Nie był to pierwszy raz, kiedy 23-latka opuściła Lechitów. Po pewnym czasie przyszedł SMS, w którym dziewczyna pisała, że jest w ciąży, zamieszkała z chłopakiem i nigdy nie wróci na wieś. Rodzice trochę się zdenerwowali, ale przyjęli jej decyzję do wiadomości.


Justyna odeszła w nocy

Justyna miała 26 lat i wiodła zdecydowanie bardziej ustatkowane życie niż Agnieszka. Miała męża, dziecko, utrzymywała bliskie kontakty z rodzicami. 14 grudnia 2010 jej mąż, Dominik, powiedział swojej teściowej, że jego żona wyjechała w nocy do swojego kochanka. Porzuciła jego i dziecko, żeby wyjechać z innym mężczyzną. Wkrótce sama to zresztą potwierdziła, wysyłając mężowi i matce SMS-y. Pisała, że odchodzi, że ma dość, że teraz to Dominik ma się zająć dzieckiem. Mężczyzna był zdruzgotany. Matka Justyny czuła, że coś jest nie tak.


Co się wydarzyło w Lechitowie? O tym w odcinku "SMS-y zza grobu".Źródła

https://www.youtube.com/watch?v=PdsePumDKlc

https://www.youtube.com/watch?v=oodRFtHzLRM

https://glogow.naszemiasto.pl/podwojne-zabojstwo-w-lechitowie-ta-sprawa-wciaz-szokuje/ar/c1-5126871

http://www.glogow.pl/okolice/podstrony/gorowski/lechitow.htm

https://www.polskawliczbach.pl/gmina_Wasosz_dolnoslaskie#dane-demograficzne

https://www.wasosz.eu/index.php/o-miescie/ogolne/62-statystyki

https://gora.policja.gov.pl/dgr/kontakt/twoj-dzielnicowy/22219,Twoj-dzielnicowy.html

https://wiadomosci.onet.pl/na-tropie/dwa-zabojstwa-zlotej-raczki/1eg0r

https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/brutalna-zbrodnia-w-lechitowie-nowe-fakty/k92vk8g

https://www.popularne.pl/szczegoly-zbrodni/

https://glogow.naszemiasto.pl/morderca-kradl-z-bratem-zabitej-zony/ar/c1-1237407

https://newsbook.pl/2019/07/05/trzy-miesiace-na-zwlokach/

https://detektywonline.pl/dominik-krawczyk-wampir-z-lechitowa/

https://miedziowe.pl/content/view/60227/189/

https://elka.pl/content/view/47247/77/

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/lechitow-zabil-kochanke-i-zone-cialo-schowal-pod-podloga-pokoju-syna/byvvtex

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/zabil-zone-kochanke-i-szaleje-w-sadzie/sxnpbtl


bottom of page