top of page

Szybcy i wściekli w Sulechowie (1999)


Nocne pościgi samochodów przez środek małego miasteczka, prowincjonalni gangsterzy, wybuchające granaty i agencja towarzyska „Laguna”. Dziś udamy się prowincjonalnego przestępczego półświatka lat 90.


Była godzina 2.50 w nocy 25 marca 1999 r., kiedy spod hotelu Podgrodzie odjechało BMW. Siedziało w nim dwóch mężczyzn – niedawnych gości agencji towarzyskiej Laguna. Kawałek dalej ich samochód, kiedy się zatrzymali, żeby włączyć się do ruchu, został ostrzelany przez kogoś kto nadjechał nagle zielonym renault. Strzały chybiły celu, ale kierowca zaatakowanego auta postanowił dogonić tych, którzy do niego strzelali. W Sulechowie rozpoczął się pościg samochodowy niczym z filmów sensacyjnych.


Kiedy samochody stanęły, ktoś wyszedł z zielonego renault i strzelił do kierowcy ścigającego go auta. Świadkowie strzelaniny natychmiast wezwali policję.

Ta już na samym początku dokonała dwóch odkryć. Pierwsze było takie, że kierowca BMW nie żył. Drugie – że był nim jeden z nich. Ofiarą był sierżant Mariusz, który służył na sulechowskim komisariacie.


Co robił w agencji towarzyskiej ściągającej typków z półświatka? I dlaczego zginął w stylu mafijnej egzekucji? O tym w tym odcinku.


Źródła

Urbexy z opuszczonego hotelu

https://www.youtube.com/watch?v=BJTq3tpCs_Q – materiał, na którym widać część mogącą służyć za nocny klub


Kommentare


bottom of page