top of page

Stefan Michalak - Polak z kanadyjskiej monety (Falcon Lake 1967)


Stefan Michalak - oficer Wojska Polskiego i Armii Krajowej, były więzień obozów koncentracyjnych. Dlaczego stał się bohaterem najlepiej udokumentowanego spotkania z cywilizacją pozaziemską w Kanadzie?


Stefan Michalak urodził się w Polsce 7 sierpnia 1916 roku, czyli jeszcze podczas I wojny światowej. Pochodził z niewielkiego miasteczka na wschodzie Polski, a jego ojciec był policjantem. Wychowywał się więc w tej rodzącej się w bólach niepodległej Polsce, w II RP. Miał 23 lata, gdy wybuchła II wojna światowa. Michalak miał wtedy stopień młodszego oficera. Walczył w wojnie obronnej we wrześniu 1939 roku, służył w oddziałach partyzanckich, a po wpadce trafił do obozu koncentracyjnego. Wiele lat później, w Kanadzie, stał się świadkiem lądowania UFO.


Stefan Michalak - oszust, ofiara omamów czy kosmitów?


Na autostradę w pobliżu Whiteshell Provincial Park wychodzi osłabiony mężczyzna. Na jego klatce piersiowej widnieją dziwne, geometrycznie rozłożone oparzenia. Twierdzi, że jest napromieniowany i ostrzega policjantów, by się do niego nie zbliżali. Wkrótce jego historia obiega kanadyjskie media. Mężczyzna - Polak, były żołnierz - twierdzi, że był świadkiem lądowania niezidentyfikowanego obiektu. Co tak naprawdę zaszło nad Falcon Lake?


Źródła


Książka: Stan Michalak, Stephen Michalak, Chris Rutkowski: When They Appeared

Comments


bottom of page