Sowniki, czyli jeśli tak wygląda raj, wolę trafić do piekła - recenzja

Zaktualizowano: 6 maj 2021


Sowniki recenzja książki Kamili Bryksy

Sowniki to fikcyjne małe miasteczko na Podlasiu, w którym rozgrywa się akcja debiutanckiej powieści Kamili Bryksy "Sowniki". Czego można się po niej spodzewać?


Jeśli dzielnicowy odpowiedzialny za wieś Sowniki miałby jakiś plan działań priorytetowych, to powinno nim być przeciwdziałanie zaginięciom kobiet. Bo jest to ewidentnie problem, z jakim boryka się ta miejscowość. Co więcej mieszkańcy, podobnie jak lokalna policja, nie wydają się szczególnie zainteresowani ich odnalezieniem.


Napis "Sowniki. Twój raj na ziemi", umieszczony po środku zjęcia wiejskich pól i łąk, bawił go za każdym razem, kiedy na niego patrzył. Jeżeli tak wygląda raj, to on chyba woli trafić do piekła.

Sowniki - recenzja wideo

Przekonuje się o tym główny bohater Bernard, który przyjeżdża do tej wioski na Podlasiu, żeby poznać rodzinę swojej niedawno zmarłej żony Weroniki i zobaczyć miejscowość, w której się wychowała. Bernard nie wie, dlaczego przez te wszystkie lata żona nigdy nie chciała tu z nim przyjechać. Nie wie też za wiele o życiu Weroniki w czasach zanim się poznali, o jej dzieciństwie, młodości.

I dopiero w