Zagubieni Chłopcy (Lisewo Malborskie 2002)

Zaktualizowano: 22 lis 2020


Dzisiejsza historia jest podwójnie wstrząsająca, bo oprócz zbrodni, która jak wiadomo jest nieodłącznym elementem tego podcastu, dochodzi w niej do skazania niewinnego człowieka. Jeśli pomyśleliście, że będę mówić o sprawie Tomasza K., to macie rację, ale się mylicie.
Tomasz Komenda nie był jedyny


Za sprawą filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, który pojawił się w kinach we wrześniu tego roku, ta dramatyczna historia człowieka niesłusznie skazanego za odrażającą zbrodnię zyskała dużo rozgłosu. Zwłaszcza że zbiegło się to z procesem i skazaniem prawdziwych sprawców tego przestępstwa.

Ja natomiast chciałabym zająć się dzisiaj sprawą, która nie zyskała aż tyle rozgłosu, a w której też skazany został niewinny człowiek – przypadkiem akurat jest to również mężczyzna o imieniu Tomasz, którego nazwisko również zaczyna się na literę K. Ale to zupełnie inna osoba. Bo niestety Tomasz Komenda nie jest jedyną osobą w taki sposób wrobioną w zabójstwo. Takich przypadków jest znacznie więcej zarówno w Polsce jak i na świecie.

Marcin Skotarek


Historia, którą dziś wam opowiem, zaczyna się 2