top of page

Słomnicka masakra nogą od stołu (2012)

Zaktualizowano: 22 wrz 2020


Słomnki 2012

Dzisiejsza historia to połączenie sztuki Zofii Nałkowskiej z "Teksańską masakrą piłą mechaniczną". Do czego jest zdolna babcia uzbrojona w nogę od stołu? Tego dowiecie się, jeśli wysłuchacie historii czterech pokoleń kobiet z różowego domu w Czosnkowym Zagłębiu.
Słomniki należące do Czosnkowego Zagłębia, ojczyzny czosnku galicyjskiego, to pierwsze miasteczko w historii Zbrodni Prowincjonalnych. I od razu to widać w statystykach! To tu w 2012 roku doszło do szokującej zbrodni.


Cztery pokolenia kobiet w różowym domu


W różowym domu przy ulicy Kolejowej w Słomnikach w 2012 roku mieszkały cztery kobiety. Prababcia Alina, babcia Bożena, córka Beata i wnuczka Małgosia. Brzmi to jak fabuła jakiejś solidnej powieści obyczajowej, psychologicznej, albo właśnie sztuki, takiej jak wspomniany przeze mnie na początku „Dom kobiet”. Możemy sobie wyobrazić, że każda z tych kobiet nie miała męża ani partnera, że każda z nich miała jakąś swoją historię, a ich losy przeplatały się tak od kilku dekad i chociaż los ich nie oszczędzał, zawsze mogły liczyć przynajmniej na kobiety ze swojej rodziny. Ale już się pewnie domyślacie, że gdyby w domu w Słomnikach było tak różowo, jak na jego elewacji, to nie mówiłabym o nim w tym podcaście.


Morderstwo w Czosnkowym Zagłębiu


13 lutego 2012 w domu w Słomnikach zostają znalezione zwłoki dwóch kobiet. Obie zginęły od licznych ran głowy zadanych nogą od stołu zakończonych śrubami. Kto je zabił i dlaczego? Wiadomo, że w różowym domu od pewnego czasu nie działo się dobrze. Jego mieszkankami interesowała się policja i opieka społeczna. Między trzema kobietami wciąż dochodziło do awantur i rękoczynów. Ich świadkiem była najstarsza z mieszkanek, 83-letnia Alina, która nie wiedziała, co robić. Czy jedna z kobiet nie wytrzymała napięcia? Czy któraś z awantur wymknęła się spod kontroli? I o co tak naprawdę miały do siebie pretensje kobiety z rodziny T? Tego dowiecie się z nowego odcinka.
Archanioł Michał z herbu Słomnik w wersji zniewieściałej i męskiej.


Źródła:

コメント


bottom of page