top of page

Grunt to rodzinka (Łabunie 2004)


Wpadnij na grilla, Sławek - mówili. Będzie fajnie - mówili. Oto historia o rodzinie, z którą najlepiej wychodzi się na zdjęciu... z miejsca zbrodni.
W Łabuniu pod Zamościem był właśnie środek pięknego, ciepłego lata. Lipcowy, poniedziałkowy ranek. Jeden z mieszkańców miejscowości Łabunie szedł szosą. I zauważył człowieka leżącego w rowie. Gdy mieszkaniec Łabunia podszedł bliżej, zobaczył, że to jednak nie jest jeden z tych przypadków. W rowie leżał młody mężczyzna i nie było wątpliwości, że nie żyje. Był nagi, a na jego głowie i szyi widać było rany. Mężczyzna natychmiast zawiadomił policję o swoim znalezisku i rozpoczęło się śledztwo.
Kłopoty w raju


W ciągu kilku godzin wieść rozeszła się po okolicy, a policja dowiedziała się, że mężczyzna to Sławomir, mieszkaniec Łabuniek sąsiedniej wsi, oddalonych od Łabunia o 3 kilometry. Gdy policja zaczęła sprawdzać Sławka, szybko trafiła na informację, że kilka miesięcy wcześniej jego żona Marzena złożyła na niego skargę w prokuraturze. Twierdziła, że stosował wobec niej groźby karalne. Ten konflikt natychmiast skierował policję na trop żony Sławka – Marzeny. Wiadomo, małżonek zawsze jest pierwszym podejrzanym w takich sprawach. A to, czego śledczy dowiedzieli się o Marzenie nie sprawiło bynajmniej, że stała się mniej podejrzana.

Źródła

O gminie

https://www.labunie.com.pl/wp-content/uploads/2020/05/raport-o-stanie-gminy-za-2019.pdf

https://www.youtube.com/channel/UCa9geOVVKJc8LNvYoz2c1nQ/videos

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81abunie

https://labunie.com.pl/gmina-labunie/solectwa/labunie/

https://www.polskawliczbach.pl/gmina_Labunie#rynek-pracy

https://zamosc.policja.gov.pl/lza/dzielnicowi/dzielnicowi-posterunek/78067,Dzielnicowi-Posterunku-Policji-w-Labuniach.html


O sprawie

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/morderstwo-z-premedytacja-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,132476.html

https://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/zbrodnia-dokladnie-zaplanowana,n,1000036082.html

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/1187/wyrok-zbyt-lagodny.html

https://www.dziennikwschodni.pl/magazyn/musial-zginac-bo-kochal,n,1000034110.html

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/3677/

bottom of page